Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Krewni uczniów, Nauczyciele i Pracownicy, Absolwenci, Przyjaciele i Sympatycy Stowarzyszenia

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie możesz przekazać 1% swego podatku należnego za rok 2015 na rzecz organizacji pożytku publicznego. Sam zdecyduj o 1% swojego podatku i przeznacz go na rzecz dobra wspólnego, jakim jest edukacja dzieci i młodzieży, aktywizacja środowisk wiejskich. Możesz to uczynić za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich – pozarządowej organizacji pożytku publicznego, która realizuje te cele m.in. poprzez prowadzenie 110 szkół na terenie całej Polski: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących, szkół integracyjnych oraz szkół specjalnych. Przekazując 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia nic nie tracisz, a staniesz się powodem radości wielu dzieci w Polsce, szczęśliwych z posiadania tak życzliwych i hojnych Przyjaciół, którzy pomogli zrealizować ich marzenia o dobrej szkole. Nie zniechęcaj się faktem, że 1% Twojego podatku może wynosić kilka złotych – jesteśmy wdzięczni za najmniejszy dar, gdyż wielkie rzeczy składają się z małych. Stwórzmy wielkie grono Przyjaciół! W intencji wszystkich Darczyńców w każdą środę, na Jasnej Górze, sprawowana jest dziękczynna Msza Święta.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich?

W deklaracji podatkowej: PIT 37 – należy wpisać: w pozycji 122 – KRS 0000044175 w pozycji 123 – przekazywaną kwotę w pozycji 124 – nazwę szkoły oraz miejscowość, w której znajduje się szkoła, którą chcemy wesprzeć w pozycji 125 – zaznaczyć to pole aby wyrazić zgodę na przekazanie swojego imienia, nazwiska, adresu oraz kwoty z pozycji 123 w pozycji 126 – dodatkowe informacje ułatwiające kontakt z płatnikiem, takie jak telefon lub email analogicznie w innych zeznaniach podatkowych: PIT 36 – w pozycjach: 301, 302, 303 PIT 36 L – w pozycjach: 104, 105, 106 PIT 38 – w pozycjach: 57, 58, 59 PIT 28 – w pozycjach 125, 126, 127 Wpłaty dokona właściwy Urząd Skarbowy zgodnie z Państwa dyspozycją.