Wojewódzki Konkurs na Niemieski Kalendarz Adwentowy

,, Wojewódzki Konkurs na Niemiecki Kalendarz Adwentowy’’
       W dniu 19.12.18r. w Publicznej Szkole  Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w VII edycji ,, Wojewódzkiego Konkursu na Niemiecki Kalendarz Adwentowy’’ Konkurs organizowany jest dla wszystkich szkół na Warmii i Mazurach w trzech kategoriach: dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Wcześniej był to konkurs powiatowy a od trzech lat  ma rangę konkursu wojewódzkiego, w którym wielu uczniów zdobyło już nagrody i wyróżnienia. Organizatorami konkursu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oraz Publiczna Szkoła Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. Od tego roku również Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu przyłączyła się jako współorganizator konkursu.
        Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród elbląskich szkół, ale również innych szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Co roku napływa bardzo wiele pięknych, samodzielnie wykonanych kalendarzy adwentowych, a uczniowie prześcigają się w pomysłowości i technice ich wykonania.

        Uczniowie nagrodzonych i wyróżnionych prac wraz ze swoimi nauczycielami zostali zaproszeni na uroczyste zakończenie. Uroczystą galę wręczenia nagród i wyróżnień poprowadzili studenci PWSZ w Elblągu. Uczniowie Publicznej Szkoły SPSK w Elblągu przedstawili jasełka po niemiecku a studenci  przedstawili prezentacje niemieckich tradycji adwentowo-bożonarodzeniowych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu przedstawili wiersze świąteczne oraz szkolny zespół ,,Złota Nuta’’ zaśpiewał kolędy i piosenki świąteczne.
       Nagrody dla uczniów ufundowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oraz Szkoła Języków Obcych EMPIK Elbląg.