Wiosenne konkursy:)

Wiosna sprzyja nam, nie tylko w dobrych  humorach  lecz także dodaje nam energii w działaniu kreatywnym:)

Uczniowie wzięli udział w wielu konkursach na szczeblu szkolnym, międzyszkolnym, a także gminnym.

Maryja Matką Kościoła – pod takim tytułem odbyły się eliminacje szkolne do diecezjalnych  konkursów :wiedzy, recytatorskiego oraz plastycznego.

W konkursie wiedzy wzięli udział uczniowie klasy IV i V (w szkole zwyciężyła : Karolina Brzozowska kl. IV tuż za nią była Dominika Nowokrzewska kl.V ) w diecezjalnym etapie, który odbył się w Elblągu dziewczynki otrzymały dyplomy wyróżnienia.

Konkurs recytatorski to popis deklamacji przed publicznością szkolną, nie dla wszystkich. Wzięli w nim udział najodważniejsi:)

Udział wzięli:

kl.I Oliwia Wrzosek, Maciej Grobelny oraz Bartłomiej Głażewski.

Kl.II Oliwia Ciumeryk, Eliza Góra, Kinga Świdwa, Klaudia Siwek

Kl.III Julia Góra, Dawid Głowacz, Marcel Siwek.

Wszyscy świetnie się spisali niestety na konkurs dekanalny do Nowego Dworu Gdańskiego mogły pojechać tylko trzy osoby, komisja wybrała: O. Wrzosek, D. Głowacz, E. Góra.

Oczywiście największym powodzeniem cieszył się konkurs plastyczny. Przed konkursem kl. I-III zgłębili tajniki wiedzy o życiu Maryi, zapoznali się z wizerunkami Maryi, które malowali wielcy i mniej znani artyści malarze. Tu wygrały prace trzech uczniów: A. Nowokrzewski, D. Głowacz, O. Wrzosek.

Wszystkim gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

 

Wielką radość sprawili nam uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca w gminnym Konkursie Wiedzy z Przepisów Przeciw Pożarowych. Gratulacje dla: I miejsce – Karolina Brzozowska, IV miejsce – Paweł Brzozowski, V miejsce – Natalia Rucka.