REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2012R.

Podczas Rekolekcji Wielkopostnych(21-23 marca) plan naszych zajęć podporządkowany był Błogosławieństwom.

Temat: „Błogosławieni…” mówi Jezus, tzn. szczęśliwi. Nasze powołanie do szczęścia.

Wszystkie Dni Rekolekcji rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą. I dnia, w czas rekolekcji wprowadziła nas

p. Dyrektor.

Dzień I

Pierwszego dnia wychowawcy przeprowadzili zajęcia w grupach pod tematem: „Smucę się, gdy widzą zło i płaczę z płaczącymi” podczas zajęć uczniowie wykonywali pracę w grupach (plakaty). Po obiedzie obejrzeliśmy film pt: Cuda Jezusa.

Dzień II

Temat II dnia to: „Obdarowany miłością dzielę się nią z innymi” praca w grupach i lekcje z wychowawcami przebiegały w miłej, serdecznej atmosferze. Uczyliśmy się jak miłować innym biorąc wzór z Jana Pawła II.Po przerwie obiadowej gościliśmy ks. misjonarza, który  specjalnie do nas przyjechał z Ukrainy. Podczas spotkania z księdzem Zbyszkiem dowiedzieliśmy się wiele o miejscowości z, której pochodzi, dowiedzieliśmy się, lepiej modlić się oraz nauczyliśmy się  wielu ciekawych piosenek.

Dzień III

Trzeciego dnia na spotkaniu z wychowawcą dowiedzieliśmy się jak „Zło dobrem zwyciężać”. Nauczyciele posłużyli się przy tym temacie postacią ks. Maksymiliana Marii Kolbego(błogosławionego męczennika, który oddał życie za drugiego człowieka) O godzinie 12.00 przywitaliśmy rodziców ,a także uczniów ze szkoły w Marzęcinie i wspólnie wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową wałem nad rzeką Nogat. Poszczególne stacje czytali uczniowie, słowa „któryś za nas cierpiał rany”, śpiewaliśmy wspólnie.

Rekolekcje zakończyły się nauką rekolekcyjną w kościele parafialnym w Kępkach, której udzielił nam ks. Zbigniew.