MARTINSTAG – DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA

   Uczniowie z naszej szkoły w ramach nauki języka niemieckiego oraz języka niemieckiego jako języka mniejszości od kilku lat obchodzą uroczyście Dzień Świętego Marcina. Z powodu zdalnego nauczania w tym roku szkolnym uczniowie z klasy VI przygotowali prezentacje o tym, jak jest obchodzony Dzień Świętego Marcina w Niemczech i w Polsce, poznali też śliczną piosenkę „Licherkinder” – „Dzieci światłości” w tłumaczeniu p. dyrektor Małgorzaty Rysickiej . Piosenka jest bardzo poruszająca. Warto zapoznać się ze słowami oraz z wykonaniem tej piosenki przez dzieci z Niemiec.

   Uczniowie z klasy IV poznali piosenkę „Durch die Straßen auf und nieder” . Dwoje uczniów nagrało wykonanie tej piosenki. Bardzo prosimy o wielkie brawa dla naszych dzielnych wykonawców piosenki oraz dla uczniów, którzy przygotowali prezentacje.

   Zachęcamy do obejrzenia prezentacji naszych uczniów i zapoznanie się ze słowami dwóch pięknych piosenek i ich tłumaczeniem: https://drive.google.com/drive/folders/1MpYdaSo1NoDE-09l58ss1AR-_ukIULUw?fbclid=IwAR1JjRNCDI9G43rbUD2uz950ndRl3chTPfIeSI2_3qofuPKYVtJV7TLav6s