Ogólnopolski Konkurs Fratelli d’Italia

6 kwietnia 2018r. w Szkołach Katolickich w Płocku odbyła się I edycja Ogólnopolskiego konkursu „Fratelli d’Italia”. O godzinie 9:00 uczestnicy z całej Polski rozpoczęli pisanie Konkursu Języka Włoskiego i Kultury Włoskiej, a naszą szkołę reprezentowali Patrycja Paź, Rafał Piekarczyk i Tomasz Staszkun.

W tym samym czasie, dla uczestników Konkursu Piosenki Włoskiej w kategorii wokalista., p. Anna Żebrowska wraz z I klasą liceum nauk humanistycznych poprowadziła warsztaty językowe (j. włoskiego i j. hiszpańskiego). Po warsztatach językowych odbył się Konkurs Piosenki Włoskiej. Reprezentowała nas Sandra Górna, która dzięki ciężkiej pracy i wielkiemu zaangażowaniu otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Ogólnopolski Konkurs „Fratelli d’Italiana” został objęty patronatem Biskupa Płockiego Piotra Libery.

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali Publiczne Gimnazjum SPSK w Elblągu serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowania i zaangażowanie. Życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy również p. Barbarze Paź, która towarzyszyła nam w roli opiekuna. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Patrycja Kochanowska.